Ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, czyli dobrze znane wszystkim użytkownikom i posiadaczom samochodów, motocykli oraz innych pojazdów mechanicznych OC, jest obowiązkowe (reguluje to ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych).

Niezależnie od wieku samochodu czy stażu kierowcy aby bezpiecznie i legalnie poruszać się po drogach Polski i Europy, musisz mieć wykupione OC. Pomoże Ci to w sytuacji awaryjnej, których na drodze niestety nie jesteś w stanie przewidzieć. Ten rodzaj ubezpieczenia pozwala pokryć szkody powstałe w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń i wypadków. Zawsze tam, gdzie zostanie uszkodzone mienie i/lub ucierpią osoby trzecie – szkody pokrywa ubezpieczyciel, u którego ubezpieczyłeś swój pojazd.

Za bezszkodową jazdę oraz staż, jaki posiadasz jako kierowca, przyznamy Ci zniżki. Ubezpieczenie OC obejmuje nie tylko szkody powstałe na drodze. Warto pamiętać, że dotyczy ono również sytuacji, jakie mogą się przydarzyć na parkingu czy w garażu. Okres, na jaki zawieramy umowę OC, wynosi 12 miesięcy.